GO
da-DKkl-GL
SIULERSUISUT

Sulisitsisuni siulittaasut marts 2019

Siulittaasoq
Henrik Leth
Postboks 1616
3900 Nuuk

Telefon: 
Telefax: 
Mobil:
E-mail:

+299 32 44 11
+299 32 44 60
+299 55 43 50

leth@polarseafood.gl

Siulittaasutut qinerneqartoq

 

 

 

 

Siulittaasup tullia
Kirsten Ørgaard
Postboks 1384
3900 Nuuk

Telefon: 
Telefax: 
Mobil:
E-mail:

+299 38 19 53
+299 31 14 81  
+299 59 74 39

oergaard@mb.gl

Kommuneqarfik Sermersooq

 

 

 

 

Siulittaasup tullia
Jens Peter Pars
Postboks 31
3952 Ilulissat

Telefon:
Telefax:
Mobil:
E-mail:

+299 94 33 80
+299 94 30 53
+299 54 33 80

jenspeter@peterpars.gl

Avannaata Kommunia

 

 

 

 

Siulittaasup tullia
Knud Oxenvad
Postboks 223
3911 Sisimiut

Telefon: 
Fax:
Mobil:
E-mail:

+299 86 56 11
+299 86 60 31
+299 52 76 27

revisor@oxenvad.gl

Qeqqata Kommunia

 

 

 

 

Siulittaasup tullia
Rasmus Chr. Rasmussen

Postboks 199
3920 Qaqortoq

Telefon: 
Telefax: 
Mobil:
E-mail:

+299 49 31 94
Rasmus@60north.gl

Kommune Kujalleq

 

 

 

 

Næstformand
Ove Hansen
Postboks 6
3950 Aasiaat

Telefon: 
Mobil:
E-mail:

89 22 74
57 01 77

kontor@aasiaatvvs.gl

Kommune Qeqertalik

       

Frits Overballe
Postboks 201
3961 Uummannaq

Telefon:
Mobil:
E-mail:

+299 95 20 35
+299 54 91 70

frits@avani.gl

Qeqertarsuup tunuani Tunumilu 

       
Henrik Sørensen
Postboks 1071
3900 Nuuk

Telefon: 
Privat: 
Mobil:
E-mail:

+299 38 10 33
+299 32 84 54
+299 55 74 46

henrik.sorensen@if.gl

Inuussutissarsiutit namminersorfiusutnut brancheudvalgi
       

Preben Kold Larsen
Postboks 220
3900 Nuuk

Mobil:
E-mail:

+299 32 48 44
+299 48 59 15

pkl@permagreen.gl

Sanaartornermik sulialinnut brancheudvalgi

       

 

Mobil:
E-mail:
  Pisiniarfiutilinnut brancheudvalgi
 
       

Helge Tang
Postboks 49
3900 Nuuk

Telefon: 
Telefax: 
E-mail:

+299 34 80 01
+299 34 80 10

ht@hhe.gl

Akunnittarfinnut, neriniartarfinnut takornariaqarnermullu brancheudvalgi

       

Kuupik Vandersee Kleist
Postboks 1815
3900 Nuuk

Telefon: 
E-mail:

+299 31 15 46
kvk@ggnuuk.gl

Aatsitassalerinermut bracheudvalgi

 

 

 

 

Arnannguaq Gerstrøm
Postboks 870
3900 Nuuk

Telefon: 
Telefax: 
Mobil:
E-mail:

+299 38 19 53
+299 31 14 81  
+299 59 74 39

arnaq@usisaat.gl

Kiffartuussinermut assartuinermullu brancheudvalgi

       

Henrik Fenger Jeppesen
Postboks 850
3900 Nuuk

Telefon: 
Telefax: 
Mobil:
E-mail:

+299 32 40 88
+299 55 86 00

hfj@ramboll.gl

Teknikkimut tunngasuni siunnersuisartunut brancheudvalgi 

 

 

 

 

Brian Torp
Postboks 1576
3900 Nuuk

Telefon: 
Mobil:
E-mail:

+ 299 34 26 70
+ 299 55 23 12

bto@comby.gl

IT-mut, attaveqaqatigiinnermut tusagassiutinullu brancheudvalgi

       

Søren Brandt
Postboks 169
3900 Nuuk

Telefon: 
Mobil:
E-mail:

 

+299 32 37 00
+299 55 66 58
sb@qajaq.gl

 

Aalisarnermut, nunanut allanut tuniniaanermut inuussutissalerinermillu sulialinnut brancheudvalgi

 

 

 

 

Lars Løvendahl
Postboks 149
3911 Sisimiut

 

Telefon: 
Telefax: 
Mobil:
E-mail:

+299 86 47 17
+299 86 47 12
+299 52 65 59

lal@brondum.gl

Innaallagialerinermut aammalu ruujorilerinermut brancheudvalgi

       

 

Immikkoortortaqarfinni qinerneqarsimasuniit sinniisussat:

Rasmus Chr. Rasmussen - John Rør Nielsen

Kirsten Ørgaard - Martin S shalmi

Knud Oxenvad - Arvid Andersen

Jens Peter Pars - Niels Erik Bro

Ove Hansen - Najanguaq Broberg

Fritz Overballe - Lars Møller

SULISITSISUNI SIORNATIGUT SIULITTAASUUSIMASUT

Aqqa

Suliaq

Piffimmi uani

Villy Kragelund

Sanasut naalagaat

1966-1968

Kaj Narup

Nioqqutissiortoq

1968-1969

Jens John Høgh

Qalipaasut naalagaat

1969-1972

Anker Jensen

Sanasut naalagaat

1972-1974

Søren V. Pedersen

Qalipaasut naalagaat

1974-1975

Knud Jensen

Motoorilerisoq (Motorknud)

1975-1978

Søren V. Pedersen

Qalipaasut naalagaat

1978-1982

Kaj Schmidt

Sanasut naalagaat

1982-1988

Peter Pars

Innaallagialerisoq

1989-1990

Karl Bejder Christensen

Sanaartugassanik suliassinneqartartoq

1990-1991

Erik Kjærgaard Nielsen

Innaallagialerisoq

1991-1992

Erik Nørskov

Ruujorilerisoq

1992-1995

Peter Pars

Innaallagialerisoq

1995-1999

Preben Kold Larsen

Sanaartugassanik suliassinneqartartoq

1999-2000

Mogens Ørgaard Larsen

Sanaartugassanik suliassinneqartartoq

2000-2001

Magnus Agerskov

Illunik tuniniaasartoq/ siunnersorti

2001-2002

Torben Nielsen

Sanaartugassanik sulaissinneqartartoq

2002-2006

Henrik Sørensen

Sillimmasiinermut tunngasunik sulialik

2006-2013

Henrik Leth

Polar Seafood-imi siulittaasoq

2013-

SULISITSISUNI PISORTAT

GA pisortaqarnikuunngilaq 1979-i sioqqullugu.

Ejner Jacobsen - 1979-1989
Hagen Højer Christensen - 1989-1994
Ole Rud - 1994-2008
Henrik Leth - 2008-2012
Brian Buus Pedersen - 2012-